Телескоп Webb бачить далеку спіральну галактику, схожу на нашу

LEDA 2046648 має моторошну схожість з нашою галактикою Чумацький Шлях, але вона знаходиться на відстані мільярда світлових років від нас.

Зображення, зроблене космічним телескопом Джеймса Вебба, на якому показано зірки та галактики, що оточують спіральну галактику LEDA 2046648.

У незбагненній темряві й часі, якими є Всесвіт, кожна зірка є ознакою надії, обіцянкою життя й прихистку, як вогні далекого корабля на холодному морі.

І ось, люб’язно наданий космічним телескопом Джеймса Вебба, ось ще одне нагадування про родючість і щедрість природи: тисячі галактик, трильйони зірок і незліченних планет, безмежне царство можливостей, що простягається на 13 мільярдів років у невеликій клаптику неба. в сузір’ї Геркулеса.

У нижньому центрі розташована спіральна галактика, відома як LEDA 2046648. Вона виглядає як мертвий дзвінок для великої галактики Андромеди, M31, або її близнюка, нашої власної галактики Чумацький Шлях — за винятком того, що галактика LEDA знаходиться на відстані мільярда світлових років від нас.

Мільярд років тому, коли випромінювалося світло від цього зображення, на Землі з’явилися перші багатоклітинні організми, які навпомацки просувалися еволюційними сходами до рослин, риб, динозаврів, людей і всього, що буде далі.

Однією з головних місій телескопа Webb є дослідження епохи, коли перші зірки та галактики почали освітлювати Всесвіт. Секрет Вебба полягає в його здатності виявляти інфрачервоні промені або електромагнітне випромінювання з довшою довжиною хвилі, ніж видиме світло, яке, отже, невидиме для людського ока. З розширенням Всесвіту об’єкти, віддалені на мільярди світлових років, віддаляються від Землі так швидко, що їх світло «зміщується» в інфрачервоні хвилі, які може бачити телескоп Вебба.

Всесвіт, яким ми його знаємо, виник під час Великого вибуху близько 13,8 мільярдів років тому. Майже всі об’єкти на цьому зображенні є далекими галактиками; кілька зірок серед них відрізняються своїми шестикутними дифракційними шипами. Вважається, що деякі фонові плями виникли лише через 300 мільйонів років після виникнення космосу.

Вивчення таких первісних галактик, кажуть астрономи, повинно допомогти з’ясувати, які зірки вперше сконденсувалися в результаті Великого вибуху і як надмасивні чорні діри зайняли центри майже всіх сучасних галактик. Попередні результати цих досліджень уже здивували вчених, натякаючи на те, що ранніх галактик і масивних чорних дір може бути більше, ніж передбачали традиційні моделі походження космосу.

Це зображення галактики LEDA було отримано 22 травня 2022 року, коли астрономи, пов’язані з Європейським космічним агентством, тестували робочу камеру телескопа, Near InfraRed Camera або NIRCam; ESA співпрацювало з NASA та Канадським космічним агентством для створення та експлуатації телескопа. 31 січня ESA опублікувало це зображення як «Зображення місяця» .

Дивлячись на цей знімок вічності, важко не задатися питанням, чи мікроби чи щось інше робили подібний крок у LEDA 2046648 чи одній з інших світних крапель на зображенні, і чи ми коли-небудь дізнаємося.