Оновлення в реальному часі: #SpaceX знову готується до запуску ракети #Starship

У понеділок компанія скасувала випробувальний політ найпотужнішої ракети в історії. Незабаром почнеться зворотний відлік для короткої прогулянки з Південного Техасу на Гаваї.

Серед співробітників SpaceX, один з яких бризнув пляшкою шампанського на колег, відчувається відчутне полегшення. «Go Starship», — радіють вони.

У штаб-квартирі SpaceX, незважаючи на це, на відео лунають гучні вітання. Те, що ракета зійшла зі стартового майданчика, стало великим успіхом.

Іскра в небі над Мексиканською затокою.

Воно вибухнуло.

SpaceX: «Здається, це не номінальна ситуація».

Деякі двигуни вийшли з ладу. Здається, що ракета обертається, хоча важко сказати, що відбувається.

Неодноразові вітання з берегової лінії за, здається, успішний запуск.

Деякі з 33 двигунів прискорювача точно не загорілися, а ще деякі згасли. Але є перший знімок з космосу.

Starship подолав max-q, період максимального динамічного тиску.

Зніміть

SpaceX може протриматися в цій точці до 15 хвилин. SpaceX каже, що проводить остаточні перевірки запуску.

Натовп мовчить у нетерплячому очікуванні після того, як запуск призупинили.

Зворотний відлік проведено. Ми чекаємо, щоб дізнатися, чому.

Ракета заповнена і готова до роботи.

Чого очікувати під час другої спроби запуску SpaceX.

Перша спроба SpaceX у понеділок запустити Starship, найпотужнішу ракету з усіх коли-небудь створених, була скасована. Це не є чимось незвичайним — багато польотів нових ракет очищаються кілька разів під час перших спроб відірватися від землі.

Але компанія каже, що готова спробувати ще раз. Ось що вам потрібно знати про наступну спробу запуску.

SpaceX запланувала політ уже на 9:28 ранку за східним часом, і він може запуститися в будь-який час між тим і 10:30 ранку з місця запуску компанії в Південному Техасі.

SpaceX повідомила, що розпочне пряму трансляцію на своєму каналі YouTube приблизно за 45 хвилин до того, як ракета буде готова до старту.

Під час прямої трансляції іншого запуску SpaceX у середу компанія зазначила, що можливе ще одне відстрочення Starship.

«Якщо ми зробимо спробу завтра, шанси на скраби високі», — сказала Джессі Андерсон, інженер SpaceX, яка також веде деякі веб-трансляції компанії.

Так, так.

Можливо, це просто збіг, що SpaceX, космічна компанія, заснована Ілоном Маском, запалює ракету на 20-й день четвертого місяця цього року.

Може бути. Знову ж таки, численні спостерігачі відзначили схильність пана Маска вставляти посилання на «420», число, пов’язане з канабісом, у своїх публічних справах. Приклади включають ціну покупки за акцію, яку він запропонував для Twitter ($54,20), і ціну акції, за яку він сказав, що прийме свою компанію з виробництва електромобілів, Tesla, як приватну ($420).

Хто може сказати?

На роботі на ракеті у вівторок. 
Запуск у понеділок було відкладено через проблему з клапаном, який, очевидно, замерз.

Виникла проблема з клапаном у системі наддуву Super Heavy, прискорювача, який допомагає Starship вийти на орбіту — здавалося, він замерз. Після огляду застряглого клапана та оновлення рідкого метану та кисню, необхідних для палива Starship, SpaceX вирішила, що він готовий до повторного запуску в четвер.

«Це було схоже на сцену з наукової фантастики», — сказав Філ Ларсон, головний офіцер із зв’язків з урядом у лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса, який стояв на пляжі на острові Південний Падре, на північ від місця запуску. «Діти граються у воді та величезна ракета вдалині».

Пан Ларсон, який працював у SpaceX, коли пан Маск вперше оголосив про плани щодо марсіанського корабля в 2016 році, сказав, що він не був розчарований, коли запуск було скасовано.

«Я не очікував, що це піде», — сказав пан Ларсон.

Це найвища ракета з коли-небудь побудованих — 394 фути у висоту, або майже на 90 футів вище, ніж Статуя Свободи з постаментом.

І він має найбільшу кількість двигунів у будь-якому ракетному прискорювачі: Super Heavy, нижня частина, яка буде рухати корабель Starship на орбіту, має 33 потужні двигуни Raptor від SpaceX, що стирчать із днища. Вони здатні генерувати 16 мільйонів фунтів тяги на повному газі, що набагато більше, ніж Saturn V, який доставив астронавтів Apollo на Місяць.

Starship розроблено таким чином, що його можна повністю використовувати багаторазово. Очікується, що ракета-носій Super Heavy приземлиться так само, як менші ракети Falcon 9 від SpaceX, а Starship зможе повернутися з космосу, плюхаючи животом в атмосферу, як небесний дайвер, перш ніж повернутися у вертикальне положення для приземлення.

Falcon 9 компанії SpaceX є ракетою, яку найчастіше запускають у світі . Starship — наступний крок. Він міг би перевозити набагато більше вантажів і людей, ніж Falcon 9. І оскільки він повністю придатний для багаторазового використання, Starship міг би значно знизити вартість запуску корисних вантажів на орбіту.

NASA платить SpaceX за створення версії транспортного засобу для доставки астронавтів з місячної орбіти на поверхню Місяця для місій Artemis III і IV пізніше цього десятиліття. Космічний корабель також є центральним у баченні пана Маска щодо відправки людей на Марс.

Під час випробувального польоту в четвер Starship майже повністю облетить Землю, починаючи з Техасу і спускаючись у води біля Гаваїв.

Приблизно через вісім хвилин після запуску в четвер ракета-носій Super Heavy хлюпнеться в Мексиканську затоку. Автомобіль Starship буде літати вище в космос, досягаючи висоти близько 150 миль і подорожуючи навколо Землі, перш ніж знову увійти в атмосферу. Якщо він переживе повторне входження приблизно через 90 хвилин після запуску, він хлюпнеться в Тихий океан приблизно за 62 милі на північ від гавайського острова Кауаї.

Але з усіма новими системами в Starship засновник SpaceX визнав труднощі досягнення всіх цілей польоту.

«Є мільйон способів, як ця ракета може вийти з ладу», — сказав пан Маск. «Я міг би продовжувати годинами».

1 thought on “Оновлення в реальному часі: #SpaceX знову готується до запуску ракети #Starship

Leave a Reply

Your email address will not be published.